- چهارشنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٨
گالری تصاویر
صفحه اصلی > بخشهای درمانی 
بخشهای درمانی

بخشهای درمانی مرکز درمان ناباروری هلال ایران (رویش)

 

درمانگاه و کلینیک مشاوره

پذیرش و بستری

اتاق نمونه گیری

آزمایشگاه اسپرم

کلینیک واتاق عمل مردان

اتاق عمل لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی

اتاق عمل زنان

بخش جنین شناسی و IVF

آزمایشگاه PND

آزمایشگاه انجماد و بانک ذخیره سلولی

 

 

.....................................................................................................................

 

 

 

درمانگاه و کلینیک مشاوره

در ساختمان مرکز درمانی رویش، پزشکان، متخصصان و مشاوران مرکز در دو طبقه به ارائه خدمات درمانی به مراجعه کنندگان می پردازند.

طبقه همکف، به بخش درمانگاه اختصاص دارد و در طبقه دوم مراجعه کنندگان می توانند در کلینیک مشاوره، پس از استفاده از نظرات تخصصی مشاوران و متخصصان مجرب در زمینه اورولوژی )مجاری ادراری تناسلی)  و زنان و زایمان نازایی از وضعیت جسمانی خود آگاهی پیدا کرده و تشخیص اولیه پزشکان را درباره ناباروری خود بدانند. متخصصان نیز پس از بررسی نتایج آزمایش های اولیه و تعیین علل دخیل در ناباروری، با پیشنهاد روشهای درمانی مناسب به زوجین، آنها را برای ورود به سیکل درمانی آماده می کنند.

بطور کلی در مرکز رویش امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای انتخاب روشهای رایج باروری وجود دارد. از جمله این روش ها می توان به IUI (شست وشو و تزریق مستقیم اسپرم به داخل رحم)،  IVF(لقاح خارج از رحم)، GIFT (قرار دادن اسپرم شست وشو شده و تخمک به ثلث خارجی لوله رحم( ، ZIFT (قرار دادن تخمک لقاح یافته به ثلث خارجی لوله رحم)، TEF (انتقال جنین به ثلث خارجی لوله رحم(، میکرواینجکشن، انجماد جنین، لاپاراسکوپی و واریکوسل اشاره کرد.

 

         پذیرش و بستری

بخش پذیرش و بستری شامل اتاق هایی با فضایی مناسب و مجهز به امکانات پزشکی و بهداشتی می شود که بیماران، پس از عمل جراحی و برای مراقبت های بیشتر به این اتاقها منتقل می شوند. در بخش آماده سازی بیمار نیز محیطی فراهم شده است که در آنجا، افراد تحت درمان، برای رفتن به اتاق عمل آماده می شوند.

 


           اتاق نمونه گیری

در اتاق نمونه گیری نیز زوج  تحت درمان همچون سایر بخش های مرکز، در محیطی آرام، به دور از استرس و مجهز به امکانات بهداشتی، آموزشی و رفاهی مناسب، برای انجام فعالیت نمونه گیری آماده می شوند.

 

             آزمایشگاه اسپرم

در این آزمایشگاه، فرآیند تشخیص کیفیت، کمیت و بیماری های مربوط به اسپرم صورت می گیرد. متخصصان این بخش، پس از آماده سازی اسپرم های گرفته شده، آنها را بررسی کرده و اسپرم های با کیفیت بالاتر را برای انجام آزمایش های مربوط به درمان ناباروی انتخاب می کننددر این آزمایشگاه همچنین امکان انجام آزمایش های تشخیص ساختار DNA اسپرم و رنگ آمیزی های مربوط به فعالیت های تشخیصی و درمانی وجود دارد.

 

            کلینیک واتاق عمل مردان

در این کلینیک پس از انجام معاینات لازم بر روی مرد، آزمایشات مربوط به اسپرم صورت می گیرد. پس از بررسی نتیجه این آزمایش و درصورت تشخیص آزواسپرمی مراجعه کننده)عدم توانایی در تولید اسپرم) و یا سایر اختلالات مربوط به مردان، متخصصان اورولوژیست با انتخاب یکی از جراحی های TESE و یا PESA برای استخراج اسپرم از بیضه یا اپیدیدیم، یکی از روش های درمانی ICSI،IVF ، IUI و ... جهت تکمیل فرآیند درمان ناباروری را به زوج پیشنهاد می کنند.

 

            اتاق عمل لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی

این اتاق عمل نیز تجهیزات مورد نیاز برای انجام لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی و ... را دارا است که شامل ست

کامل لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی، ست کامل جراحی عمومی، الکتروشوک و وسایل کامل احیاء می شود. در

این اتاق همچنین، متخصصان زنان و زایمان با استفاده از امکانات و تجهیزات پیشرفته، جراحی های مربوط به

لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی و ... را انجام می دهند.

            اتاق عمل زنان

متخصصان نازایی پس از تشخیص اولیه و آماده سازی فرد مراجعه کننده، در این اتاق با دریافت تخمک های تولید شده آنها را به آزمایشگاه جنین شناسی منتقل می کنند تا برای فرآیند هایIVF ، ICSI و ... ، مورد استفاده قرار گیرند.

در این اتاق عمل همچنین پس از انجام فرآیندهای لازم بر روی اسپرم، تخمک و یا جنین لقاح یافته، امکان انتقال گامت ها یا جنین تولید شده به داخل رحم زن وجود دارد.

 


         بخش جنین شناسی و IVF

در این بخش جنین شناسان و کارشناسان پس از بررسی تخمک های اخذ شده از مراجعه کننده زن، عمل فرآوری را بر روی آنها انجام می دهند. از سوی دیگر اسپرم های گرفته شده از مرد نیز به این بخش منتقل می شود تا برای انجام عمل اینجکت، IVF و سایر موارد مورد بررسی قرار گیرند.

متخصصان با استفاده از دوربین های میکروسکوپی، به رصد جنین ها می پردازند و سپس از میان جنین های رشد یافته حدود 2 تا 3 مورد را برای انتقال به رحم زن انتخاب می کنند.  بطور کلی در بخش جنین شناسی امکانات لازم برای انجام آزمایش های IVF ، میکرو اینجکشن، ZIFT،GIFT ، انجماد اسپرم، تخمک و جنین وجود دارد.

 

           آزمایشگاه PND

انجام آزمایشهای PGD توسط متخصصان جنین شناسی و ژنتیک از دیگر امکانات آزمایشگاه جنین شناسی است. انجام آزمایش PGD  به زوجین کمک می کند در صورتی که جنین فرآوری شده در ذخیره فامیلی خود دارای بیماری ژنتیکی باشد، این بیماری از طریق تشخیص قبل از لانه گزینی، این بیماری تشخیص داده شده تا زوجهای نابارور یا افراد متقاضی بتوانند از میان جنین های تولید شده، جنین سالم را انتخاب کنند.

در این بخش همچنین با استفاده از تجهیزات مورد نیاز برای انجام فعالیت های IVF (لقاح خارج از رحم(،ICSI  (تزریق اسپرم به سیتوپلاسم تخمک(  و ... پس از آماده سازی زن و متناسب با نوع درمان انتخاب شده، عمل انتقال تخمک، جنین و یا اسپرم به رحم وی صورت می گیرد.

 

          آزمایشگاه انجماد و بانک ذخیره سلولی

پس از پایان فرآیند درمانی، در این آزمایشگاه، باقیمانده جنین ها، تخمک ها و اسپرم های گرفته شده از مراجعه کننده حفظ و نگهداری می شوند. این آزمایشگاه دارای محفظه Cold room است که با مجهز بودن به تانک های نیتروژن، جنین ها، اسپرم ها و تخمک های اضافه برای استفاده های بعدی زوج، بر اساس نام آنها ذخیره می شود. امکان حفظ این سلولها برای تمام زوج ها وجود دارد و افراد می توانند سلولهای خود را برای مدت نامحدود و البته بر اساس قوانین موجود، در بانک ذخیره این مرکز نگهداری کنند. طبیعتا Cold room این فرصت را برای زوجین فراهم می آورد که در سا لهای بعد نیز در صورت تمایل به داشتن فرزند یا فرزندانی دیگر، از سلو لهای خود که در این بخش نگهداری شده است، استفاده کنند. همچنین درصورت رضایت زوج و بر اساس یک توافقنامه این امکان وجود دارد که تخمک و یا جنین های موجود، به افرادی که برای فرزندآوری به آنها نیاز دارند اهدا شده و یا برای انجام پروژه ها و فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی بکار برده شود. البته این حق نیز برای زوجها محفوظ است که درخواست ازبین بردن )اوت کردن(  سلو لهای خود را داشته باشند.

 

 
۷۷۳۳۶۰۰۶-۹ ۰۲۱
 
سامانه پیامکی ۲۰۰۰۷۷۳۳۶۰۰۶
 
info@helalclinic.com
 
بازديدکنندگان اين صفحه: 6894 بازديدکنندگان امروز : 496 کل بازديدکنندگان : 1823226 بازديدکنندگان آنلاين : 1

تمامی حقوق این سایت متعلق به مجتمع دارویی درمانی هلال ایران می باشد.